ben kimim?

Tuğra ŞAHİNER, 11 Haziran 1986 tarihinde Denizli’de doğmuştur. Resim öğretmeni  olan bir anne ile  orman yüksek mühendisi olan bir babanın oğlu olan Tuğra, iki kız kardeşe sahiptir ve ailenin en genç ferdidir.

8 yıllık zorunlu eğitime geçmeden evvelki son dönem olduğu için her 3 senede bir sınava giren Tuğra, 5 yıllık ilk eğitimini Hürriyet İlkokulu’nda tamamladıktan sonra, sırasıyla: Denizli Anadolu Lisesi ve Denizli Fen lisesinde okumuştur.

Lise mezuniyetiyle Denizli defterini kapatan ve Istanbul Teknik üniversitesi – Telekomünikasyon Mühendisliğini kazanan Tuğra,  üçüncü sınıfını Erasmus değişim programıyla bir yıl Bologna üniversitesinde geçirmiş ve Şubat 2010‘da “DVB-SH standardının bilgisayar ortamında benzetimi” tezinin sunumu ile İTÜ’den diplomasını aldıktan sonra Nisan 2012 sonuna kadar çalıştığı Alcatel-Lucent ‘te (ALU) işe başlamıştır.

ALU’da çalıştığı süre zarfını aynı zamanda master yaparak da değerlendiren Tuğra; Mayıs 2012 tarihi itibari ile ITU ARI Teknokent’te bulunan “PlusOne MinusOne” adlı yazılım şirketinin Telekom sektörü ürün müdürlüğünü yapmaya başlamış olup,  halen hem çalışıp hem de mezun olduğu okul olan İTÜ’de Telekomünikasyon Mühendisliği Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Bekardır.