Sitede gezinti

Öncelikle sitemizi ziyaret ettiğinizi için çok mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu sizin de bizim kadar yeni bir ürün heyecanı içerisinde olduğunuzu ve yalnız olmadığımızı gösteriyor. Sitemizi gezmeden önce birkaç küçük ipucu vermek ve gezintinizi daha da iyi hale getirmek istiyoruz..

Ürün yönetiminin kapsamı oldukça geniş olduğundan sitemizi gezerken fark edeceğiniz ilk unsur birbirinden farklı terimler olacak.  Bu terimleri mümkün olduğunca Türkçeye çevirmek istesek de bazı zamanlar çevirisinin çok anlamlı olmadığı zamanlarla karşılaştık. Bu yüzden genel anlamda Türkçeleştirilen hemen her terim yanlarında en az bir kere ingilizce karşılıkları ile sizlere aktarıldı. Türkçeye çevrilemeyenler ise aynen bırakıldı. Uluslararası alanda en iyi ürünleri en kısa sürelerde ve en iyi kalitede çıkartmak istiyorsak uluslararası standartlarda bir anlayışa sahip olmalıyız dedik ve terimlerin orijinal hallerini mümkün olduğunca koruyup sizlerle paylaştık.

Bunun yanında sizlerle olan paylaşımlarımızı dört ana başlık altında topladık:

  • Ürün ve Yönetimi
  • Süreç ve Teknikler
  • Sertifikasyon
  • Blog

Bu başlıkların her biri uygun şekilde kendi temel alt başlıklarına ayrıldı. Örneğin ürünün ne olduğundan, ürün yaşam döngüsüne, ürün yöneticisinden, sektör ve pazar tanımlarına, ürün yönetimi ile ilgili temel bilgileri ürün ve yönetimi başlığı altında konuştuk.

Ürün yönetiminde temel süreçleri, strateji ve fikir geliştirme adımlarından, fikir ve projenin değerlendirilmesine, ürün geliştirme adımlarından, ürünün piyasaya sürülmesine tüm detayları da süreç ve teknikler başlığı altında konuştuk.

Ürün Yönetiminde standartları belirleyen uluslararası kuruluşları ve bunların ürün yönetimini gerçekleştiren yada gerçekleştirmek isteyen katılımcılara sunduğu sertifikaları da sertifikasyon başlığı altında topladık.

Son olarak, bu üç başlık altında toplanmayan yada toplanamayan ancak ürün yönetimi ile ilgili aktarmak istediğimiz konuları, konuk yazarlarımızın paylaşımlarını, çeşitli sektörlerden duyuruları yada ürün yönetimine dair tüm tecrübelerimizi ise bir blog ile sizlere aktarmaya çalıştık ve çalışacağız. Çoğunlukla bir konuyu okurken o konu ile ilgili blog yazılarımızı da ekranın sağ tarafında sizlere aktarıyor olacağız.

Üç temel başlığımızın yanında, tüm site içeriğini sizlerle paylaşmamızı ve sitemizi ziyaret eden herkese önermemizi sağlayan kaynaklar bölümümüz var. Burada ürün yönetimine dair gelen önerileri de dikkate alarak sizlere aktardığımız Dünyaca ilgi ve saygı gören yazılı kaynakları görebileceksiniz.

Dileriz gezmekten ve okumaktan zevk alacağınız, Türkiye’de kaynak bulunamayabilen konulara ışık tutabileceğiniz bir site bulabilirsiniz. Her geçen gün sayfa ve blog içeriğimizin daha da genişleyeceğini belirtmek isteriz.

Tüm görüş ve önerilerinizi iletişim sekmesi yada yazılarımıza yaptığınız yorumlar ile aktarmanızdan mutluluk duyarız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *