AIPMM

AIPMM logo-2Uluslararası Ürün Pazarlaması ve Yönetimi Birliği (AIPMM) 1998 yılında kurulmuştur. AIPMM kendi bireysel ve kurumsal üyelerine, stratejik ortaklarına ve sponsorlarına, ürün yönetimi üzerine içerik, eğitim, sertifika ve profesyonel iş ağı sağlayarak dünya çapında ürün yönetimini yükselten faliyetler gösterir.

AIPMM’in kendi geliştirdiği yedi aşamalı ürün yönetimi çerçevesi, çeşitli kuruluş ve endüstrilerden akan veriler ışığında oluşturulmuş ürün yönetimi ve pazarlamasında endüstriden bağımsız bir standart haline gelmiştir. Bugünün koşullarına uygun en modern ve en güncel bilgiler ve teknikler ışığında geliştirilmiş olan AIPMM ürün yönetimi çerçevesi AIPMM tarafından geliştirilmekte olan ProdBOK (Product Body of Knowledge) ‘a da yön vermiştir.

AIPMM üyeliği ürün yönetimi üzerine çok sayıda konferansa, kariyer merkezi desteğine, diğer ürün yöneticileri ile direk iletişim kurabileceğiniz iş ağlarına, ürün yönetimi ile ilgili çeşitli araçlara, yayınlara ve sertifika programlarına erişime imkan vermektedir. AIPMM ‘in sunduğu sertifika programları aşağıdaki gibidir:

– The Agile Certified Product Manager® (ACPM),
– Certified Product Manager® (CPM),
– Certified Product Marketing Manager® (CPMM),
– Certified Brand Manager® (CBM),
– Certified Innovation Leader (CIL)

Bu sertifika programların tümü de ürün yöneticilerinin bilgi birikimini ispat edebilmesini sağlayan çeşitli seviyelerde tecrübe ve bilgi gerektiren sertifika programlarıdır. Sertifikaların birbirine göre farklarını buradan inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *